Кількість
|
Вартість
|
||
|
Конструкція
У житлових приміщеннях застосовується двожильний гріючий
кабель, бо його електромагнітне випромінювання значно нижче одножильного. У кабелі може використовуватися одна гріюча жила та одна струмоведуча або ж дві гріючі жили, з'єднані послідовно. Ізоляція жил виконується термостійким полімером, наприклад, молекулярно-зшитим поліетиленом або фторопластом. Оболонка кабелю виготовляється з хімічно і біологічно стійкого діелектричного матеріалу − ПВХ або фторопласту.
У нагрівальних кабелях також є екранування, яке повністю виключає електромагнітне випромінювання. Екрануючий рукав розташовується під оболонкою та може виконуватися плетеним з мідного дроту або з алюмінієвої фольги. Плетений рукав додатково виконує функцію захисного заземлення, в кабелях з алюмінієвим екраном використовують заземлювальну жилу.
Установчий провід приєднується до кабелю в заводських умовах. У таких брендах як Hemstedt та Nexans виконується безмуфтовое з'єднання, що значно продовжує термін експлуатації. В інших брендах встановлюється сполучна муфта. На ринок нагрівальні кабелі надходять тільки після випробувань ізоляції високою напругою, що виключає брак.
Монтажні особливості
Кабель укладається в стяжку на глибину від 2,5 см, що тягне за собою підняття рівня підлоги. При укладанні на чорнову підлогу на етапі внутрішніх робіт − це кращий варіант, так як перед монтажем підлогового покриття все одно потрібно виконувати вирівнює стяжку, аналогічну по товщині.
Для житлової квартири, при неможливості нарощування рівня підлоги, укладання нагрівального кабелю зажадає демонтажу старої стяжки.
Для теплих підлог застосовуються кабелі погонною потужністю 10-20 Вт / м. Потужність кабелю слід вибирати таким чином, щоб при його укладанні з кроком петлі 7,5 - 10 см, потужність 1 м² відповідала розрахунковим параметрам:
При утепленні підлоги потужність обігріву можна знизити на 15-20%.
Для основного опалення теплою підлогою площа обігріву повинна бути не менше 70% площі всієї кімнати.
Експлуатаційні особливості
При опаленні підлога працює весь опалювальний період та теплоємність не стає перешкодою, а в деяких випадках навіть дозволяє заощадити на споживанні електроенергії. При багатотарифному обліку, вночі підлогу можна розігрівати до 26-28 °C, а вдень встановлювати на мінімум, й використовувати для опалення акумульоване в стягуванні тепло.
Магазин E-teplo пропонує купити нагрівальний кабель за вигідною ціною з гарантією від виробника. У нас також можна замовити монтаж в Києві. Доставка по всій Україні. Якщо потрібна допомога в розрахунку потужності та вартості, телефонуйте.