Кількість
|
Вартість
|
||
|
Для облаштування обігріву відкритих майданчиків під різніорожні покриття застосовуються кабельні секції, а в якості
системи управління використовується вуличний терморегулятор або метеостанція.
Гріючі кабелі для системи сніготанення
Для установки під вуличне покриття використовуються гріючі кабелі, погонною потужністю 20-30 Вт/м. Кабель вибирається таким чином, щоб при його петлеподібною укладанні з кроком 7,5-10 см, потужність обігріву 1 м² становила 200-480 Вт. При цьому потужність залежить від товщини покриття, клімату й наявності або відсутності теплоізоляції під підставою.
Для середньої смуги України з середньою температурою взимку -5°C, потужність вуличного обігріву повинна становити:
Для північної України з середньою зимовою температурою -10°C, потужність обігріву повинна бути 350-480 °C.
Існує 2 варіанти автоматичного контролю обігріву на вулиці. Перший − це підключення через вуличний терморегулятор. Він дешевший, але менш економічний, тому застосовується для малих площ з потужністю системи до 3,6 кВт. Терморегулятор оснащується виносним датчиком підлоги та коригує роботу по температурі дорожнього покриття.
Спочатку потрібно встановити параметри обігріву − нижній поріг температури, при якому система буде включатися, та верхній поріг, при якому вона відключається. Таким чином обігрів буде здійснюватися при настанні морозу, навіть якщо немає опадів.
Для більш потужних систем, коли економія електроенергії в пріоритеті, рекомендується використовувати метеостанцію. До пристрою підключається 2 датчика − температури і вологості. Автоматичне включення обігріву відбувається при збігу двох факторів, тобто при зниженні температури до встановленого порога і наявності в обігрівається зоні снігу або льоду. Такий спосіб управління виключає роботу системи, якщо в мороз не випадають опади або під час відлиги. При цьому економія електрики окупає вартість метеостанції за 2-3 сезони.
Крім того, застосовуючи 2-х або 3-хзональную метеостанцію можна: