0
066 177 55-59

Як вибрати електричну теплу підлогу

Електричну теплу підлогу можна облаштувати за допомогою різних видів нагрівальних елементів, призначених для різних умов експлуатації, монтажу та цілей обігріву. Підлоговий електрообігрів встановлюється в будь-якому приміщенні та на будь-якій стадії ремонту. Для цього необхідно підібрати оптимальну комплектацію системи, що задовольняє технічним вимогам приміщення й перевагам замовника.

Тепла підлога в стяжку

Тепла підлога в стяжку

В першу чергу необхідно оцінити стан підлоги. Якщо стяжка ще не виконана або має великі пошкодження та вимагає демонтажу, варто вибрати нагрівальний кабель.
Нагрівальний кабель

Нагрівальний кабель

Кабель укладається в стяжку на глибину від 2,5 см. За рахунок надійної конструкції та монолітного захисту, прослужить від 30 до 60 років, в залежності від бренду. Для кабельної підлоги є можливість точної відповідності розрахункової потужності обігріву. Це досягається не тільки підбором потужності кабелю, але й формуванням кроку петель при укладанні.

За призначенням кабельні підлоги використовуються для основного або додаткового опалення та розраховані на роботу протягом усього опалювального періоду. Застосовувати їх для комфортного обігріву на короткі проміжки часу − незручно і неекономічно. За рахунок товщини стяжки нагрів підлоги до встановленої температури відбувається за 1,5-2 години і, якщо потрібно підігріти підлогу на час, наприклад, у ванній або на балконі, чекати доведеться довго, а весь цей час буде витрачатися електроенергія.

Для опалення − це не є недоліком, адже підлога буде постійно підтримувати встановлену температуру. При багатотарифному обліку висока теплоємність кабельної пілоги, навпаки, стає перевагою. Вночі, коли електрика дешевше, можна включити більш інтенсивний режим прогріву, а вдень поставити на мінімум та опалювати приміщення накопиченим в стягуванні теплом.

Нагрівальний кабель для будь-яких приміщень

Нагрівальний кабель можна застосовувати в будь-яких приміщеннях, незалежно від умов. При цьому кабельна підлога залишається самою надійною, довговічною та безпечною.

Тепла підлога під плитку

Тепла підлога під плитку

Для установки під плитку оптимальним вибором стає нагрівальний мат або тонкий кабель.

Нагрівальний мат

Це вже готова до укладання конструкція, покладеного петлями та закріпленого на сітці тонкого нагрівального кабелю. Мат призначений для укладання під плитку в стандартний по товщині шар плиткового клею, що не потребує додаткового підняття рівня підлоги.

При цьому мат можна укладати й в стяжку на глибину 1-1,5 см під інше підлогове покриття. Таке рішення часто приймається при монтажі на стару стяжку, коли допустимий незначний підйом підлоги.

За рахунок близького розташування мату до поверхні, підлога прогрівається всього за 15-20 хвилин, що дозволяє використовувати його як для опалення, так і для комфортного обігріву. Мат часто укладають в прихожих, кухнях, на засклених балконах та лоджіях, у ванних, душових та туалетах.

Нагрівальний мат

По надійності та довговічності мат не поступається нагрівального кабелю і, хоч його вартість трохи вища, монтаж більш простий і виконується швидше. При цьому сітка армує клейовий або стяжковий шар, оберігаючи його від розтріскування.

Тонкий нагрівальний кабель

Тонкий нагрівальний кабель

Це той же кабель, який використовується в матах, тому за призначенням і глибині закладки нічим від нього не відрізняється. Тонкий кабель обходиться дешевше, але вибирають його не через це.

На відміну від мату, який має стандартну ширину 50 см та може бути покладений в прямокутної або ступінчастою конфігурації, тонкий кабель підходить для складних за форматом підлог. При цьому його установка вимагає формування петель та додаткових монтажних елементів.

Тепла підлога під ламінат

Тепла підлога під ламінат

При неможливості підіймати рівень підлоги, коли стяжка вже залита або стара знаходиться в задовільному стані, вибір полягає між інфрачервоною плівкою або алюмінієвим матом. Ці елементи призначені для сухого монтажу під підлогове покриття без заливки розчином.

Інфрачервона плівка

Монтаж плівкових підлог не вимагає заливки нагрівального елементу розчином. ІЧ-плівка укладається безпосередньо під ламінат або інженерний паркет на тепловідбиваючу підкладку. При укладанні лінолеуму, плівку потрібно попередньо покрити OSB або будівельною фанерою. Під натуральне дерево (паркет або дошку) її встановлювати небажано, тому що занадто швидке нагрівання може привести до деформації матеріалу.

У ІЧ-плівки є ряд обмежень. З огляду на, що підключення установчих проводів до плівки та ізоляція контактів виконуються при монтажі, застосовувати її в сирих приміщеннях неприпустимо. Не можна також укладати плівку під плитку. Її оболонка не стійка до лужного впливу будівельних розчинів.

Інфрачервона плівка

Крім того, ІЧ-плівка не має захисного заземлення та екранування від електромагнітного випромінювання. Якщо вимоги до безпеки підвищені як, наприклад, в дитячій кімнаті, її потрібно додатково покрити заземлюючим і екрануючим покриттям E-dero.

Алюмінієвий мат

Алюмінієвий мат

Мат виконаний на основі ультратонкого кабелю, закріпленого на сітці та укладеного між шарами ламінованої алюмінієвої обкладки. Призначений для сухого монтажу під підлогове покриття. Його товщина не більше 2 мм, а при установці він втапливається в підкладку, тому не підіймає підлогу.

На відміну від плівки, алюмомат не має обмежень. Його можна встановлювати практично під будь-яке підлогове покриття, включаючи натуральне дерево.

Конструкція алюмінієвого мату має всі плюси кабельних нагрівачів:

01
установчий провід приєднаний на заводі;
02
заземлення;
03
екранування.

Теплорозподільна оболонка. забезпечує рівномірний нагрів підлоги та виключає перегрів в місцях замикання, тому така тепла підлога вважається пожежобезпечною. До того ж алюмомат лідирує по простоті монтажу, що дозволяє заощадити на послугах монтажників та укласти його самостійно.

Алюмінієвий мат прогріває підлогу всього за 15-20 хвилин, що робить його універсальним по цілях обігріву. Його можна застосовувати для опалення та для комфортного підігріву підлоги, в тому числі в ігровій зоні дитячої кімнати.

Хоча алюмінієвий мат коштує дорожче плівки, він в рази перевершує її за терміном експлуатації й надійності. Крім того, алюмінієвий мат більш економічний в енергоспоживанні. На практиці доведено, що при меншій потужності він обігріває приміщення ефективніше плівки.

Переваги алюмінієвого мату

Сподіваємося стаття допомогла вам вибрати оптимальний варіант електричної теплої підлоги для ваших умов. Рекомендуємо також почитати статтю «Якої фірми вибрати теплу підлогу» та «Як вибрати терморегулятор».

 

Статті та огляди

Якої фірми купити теплу підлогу
Якої фірми купити теплу підлогу
16.08.2021
Якої фірми купувати теплу підлогу − зазвичай стає самим непростим питанням, особливо, якщо бюджет обмежений. До того ж опалювальне обладнання встановлюється не на час, а назав
Детальніше
Як вибрати електричну теплу підлогу
Як вибрати електричну теплу підлогу
16.08.2021
Електричну теплу підлогу можна облаштувати за допомогою різних видів нагрівальних елементів, призначених для різних умов експлуатації, монтажу та цілей обігріву. Підлогов
Детальніше
Залишити відгук
 
Відгуків ще не було.
Онлайн
калькулятор